| AliceFirea a întrebat:

Vreau sa postez un video ce contine o melodie pe pagina mea dar imi zice ca fur drepturi de autor. Pe profilul meu nu îmi zice nimic dar se poate intampla ceva? In afara de a sterge video-ul fiindca pe pagina mi l-a sters...

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca postezi continut cu drepturi de autor in mod repetat iti pot sterge pagina. Recomand sa postezi numele artistului si melodia in descriere, de obicei ajuta.

| Andreeush a răspuns:

Adică l-ai postat o dată pe Facebook și l-au șters?

| floreadan a răspuns:

Daca un anumit continut a fost postat de mai multe persoane, iti va da Facebook copyright notice si nu il vei putea posta si tu.