Întrebare recomandată | BBiiiaa a întrebat:

Vreau sa printez o poza pe un tricou. Stiu ca am nevoie de hartie de transfer, dar imi puteti da mai multe detalii despre proces? Ce imprimanta sa folosesc, daca rezista imaginea dupa aplicare, cat costa o astfel de hartie etc..Va rog, raspundeti doar daca stiti sigur sau ati mai facut asta.

Răspuns Câştigător
| F4T4L a răspuns:

Pur si simplu:
1.Trebuie sa cumperi de la un hipermarket hartie de transfer(la orice hipermarket gasesti)
2.Ia o masa de calcat, pune desenul ce vrei sa il printezi cu fata in sus, pune hartia de transfer pe desen.
3. Pune tricoul cu fata in jos pe desen (cu partea ce vrei sa fie cu desenul)si calci 1 minut cu fierul de calcat pe toate alea.
4.Vuala iti iasa tricoul asa cum ai dorit! cu placere de raspuns dar te rog dai funda?

| BBiiiaa explică (pentru F4T4L):

Si nu pot sa printez o imagine pe hartia de transfer?

| F4T4L a răspuns (pentru BBiiiaa):

Ba da.iei 2 hartii de transfer, una o pui pe masa, imaginea cu fata in jos si o hartie de transfer peste si calci cu fierul.

8 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

In general se face cu fierul de calcat! Din cate stiu nu trebuie sa ai un anumit tip de imprimanta, dar mai verifica! Hartie de transfer gasesti in hypermarketuri!

| F4T4L a răspuns (pentru laptopnews):

De la mine stii asta ca in hipermarketuri maa

| laptopnews a răspuns (pentru F4T4L):

Stiu pentru ca de acolo am cumparat-o! happy Si oricum eu am scris "hypermarket"! tongue

| F4T4L a răspuns (pentru laptopnews):

laughing

| Seby90 a răspuns:

Pai, cam cat dai pe hartie, mai bine te duci la un centru specializat cu poza in format digital, si te rezolva ei intr-un stil profesionist, castiga si ei un ban, si ai si tu ce doresti. Asta... daca se poate, daca nu... incearca sa comanzi undeva pe net daca nu gasesti aproape de casa.

| Sasha_Pascu_1996 a răspuns:

Pai depinte unde stai caci hartia de transfer se gaseste doar in Bucuresti. De exemplu eu mi-am luat o hartie si am dat pe ea 15 - 20 lei. Sper ca te-am ajutat.