| PulbereDeStea a întrebat:

Vreau sa pun niste poze pe un cd dar vreau sa pun si o melodie care sa cante in timp vad pozele. Cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Da! http://picasa.google.com/

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Contacteză-l pe NeluL.Îl găseşti sus la (Comunitatea), e rank 1!

| onasis1961 a răspuns:

Uite am găsit ceva. Poate te ajută:
Destul de simplu poti face un film din cateva poze si cu muzica pe fundal folosind programul gratuit Picasa.
1. adaugi pozele in picasa, acest proces se face automat dupa instalare, trebuie doar sa indici folderul in care ai pozele, daca le ai in My Pictures o sa le ia automat.
2. In picasa, selectezi pozele care le vrei in filmul final.
3. In meniul de sus, apesi pe butonul Create -> Movie
4. In fereastra care apare poti selecta o melodie si poti seta anumite efecte la tranzitia pozelor.
5. Apesi pe create movie. sau pe butonul Youtube pentru a transfera filmul direct pe youtube.

-----

Apropo de convertit mp3-urile in wav-uri poti folosii winampul parca, in preferences (CTRL+P) la sectiunea Plugins -> Output, in loc de Nullsoft Direct Sound Output alege Nullsoft Disk Writer. Apesi pe ok. si ii dai play la melodia care vrei sa o convertesti, nu o sa se auda nimic, in acest timp o sa salveze melodia in folderul setat in optiunile din Nullsoft Disk Writer.

| PulbereDeStea explică (pentru onasis1961):

Adica eu trebuie sa descarc programul picasa pe pc pentru a putea lucra in el?

| Iloveyou123 a răspuns:

Nu poti pune o melodie sa cante in timp ce difuzezi pozele decat daca eventual faci o prezentare in power point si pui pe fundal melodia respectiva. Daca nu sti roaga pe cineva sa te ajute nu e prea complicat, pui pozele pe slide. urile din power point si dupa aia dai sus la inserare - music-si alegi din fisiere.

| PulbereDeStea explică (pentru Iloveyou123):

Stiu sa lucrez in power point dar pot sa copiez un fisier power point pe cd si sa mearga bineinteles?