| ILikeToKnow a întrebat:

Vreau sa reinstalez windows pe laptop.Se face ca la calculator? Si apoi nu are cduri cu drivere pentru placa video, de sunet, etc.Se instaleaza automat sau trebuie sa le iau eu de undeva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net paketul de drivere pentru laptopul tau, salveaza`le pe un stick sau cd apoi apuca`te de treaba.

6 răspunsuri:
| m4them4tic a răspuns:

Da, windows-ul pe laptop se instaleaza la fel ca pe PC.
Driverele trebuie sa le iei de pe net, sau daca bagi windows 7, e posibil sa ti le instaleze automat(in cele mai multe cazuri asa face).
SPOR!

| ItzRivenGod a răspuns:

Ce windows? Nu nu are decat driverul video nu si sunetul.

| dan11 a răspuns:

Daca nu ai primit cd cand ai cumparat laptop-ul ar trebui sa le ai in partitia recovery. oricup le poti instala si dupa aia de pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cd-ul nu iclude... driverele sata.nu iti va vedea hdd-ul la instalarea windowsului. cd-ul cu win trebuie sa fie oem, daca nu il ai ti-l dau eu la id misulet22

www.mirceabondar.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar daca vrei sa rezolvi mai repede intri in bios si schimbi hdd-ul din sata in Ata si mere sigur, eu unul nu am stat sa ma complic cu drivere de sata si merge foarte bine.

| MrTDKJ a răspuns:

Se instaleaza ca si la PC. Atunci cand ai cumparat laptopul trebuie sa fi primit si un CD cu driverele, daca totusi nu le'ai primit le cauti pe internet si le instalezi dupa. Bafta, o seara placuta.