| steaua12 a întrebat:

Vreau si eu o unitate centrala buna dar sa fie buna pana in 21 de milioane dar vreau sa pun eu componentele adica ce placa video vreau eu ce procesor vreau eu de astea ma puteti ajuta va rog frumos? funda+vot

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca vrei o cinfuratie personalizata, da-mi pm, si precizeaza ce rezolutie are monitorul tau actual. Sau poti sa raspunzi aici. happy

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

Sau raspund direct:
Ai 2 variante posibile: http://bit.ly/18HIgAw sau http://bit.ly/13aQKvV
Indiferent de ce alegi, adaugi si o asamblare in cos: http://bit.ly/132oyYj
Cum comanzi de la pcgarage? Pai alegi configuratia care e mai ok(vezi mai jos). Ai jos un buton: adauga prosele selectate in cos. Apoi, adaugi asamblarea in cos.
Poti adauga voucher-ul: 6WXBQPKQ pentru o reducere de 1%.
Ce au in comun:
procesor amd hexa-core, puternic
sursa de calitate
hdd 500 gb
carcasa spatioasa
4gb ram.
Ce difera: varianta mai scumpa, e cu ~10% mai performanta. Tu decizi daca merita sau nu diferenta. Eu as zice ca nu merita, dar tu alegi cum vrei.
La pcgarage, priemsti si cateva jocuri originale la aceste configuratii, precum BioShock Infinite + Tomb Raider + Far Cry 3 Blood Dragon la cea mai ieftina, respectiv Tomb Raider + Crysis 3 + BioShock Infinite + Far Cry 3 Blood Dragon la cea usor peste buget.
Alte detalii: placa de baza e mai solida la cea mai ieftina decat la cea mai scumpa.
Cred ca te-am ametit usor, dar sper sa fie ok. Daca ai intrebari sau nelamuriri, raspunzi sau dai pm. Sper sa nu te pacalesti cu o configuratie gata asamblata. :)

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Buna!
Poti intra pe eMAG.ro sau pe CEL.ro! Adaugi produsele in cos si iti faci calculator singur!
Uite ce am putut sa iti fac eu :

Procesor Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

Disponibilitate: În stoc 75999 Lei

Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX650, 2GB, GDDR5, DVI, PCI-E

Disponibilitate: În stoc 56999 Lei

Placa de baza Gigabyte H61M-S2PV, socket 1155

Disponibilitate: În stoc 21499 Lei

Memorie Kingmax 4GB, DDR3, 1333MHz, PC10600

Disponibilitate: În stoc 30998 Lei

Carcasa Floston Genesis ATX, Midi Tower, fara sursa, Neagra

Disponibilitate: În stoc 9999 Lei

Sursa Inter-Tech Energon 550W

Disponibilitate: În stoc 15999 Lei

HDD WD Blue, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3

Disponibilitate: În stoc 28999 Lei

Donatie Fundatia eMAG pentru sustinerea educatiei
[afla de ce]
1 Leu 3 Lei 5 Lei 10 Lei Lei

000 Lei

actualizeaza cantitatea
Cost transport:000 Lei
Subtotal eMAG:2. 40492 Lei
Total comanda: 2. 40492 Lei

unde sunt scrise preturile, nu lua in considerare ultimele 2 cifre.

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

| Frank51 a răspuns:

Încearca pe PcGarage, îţi faci un wishlist şi acolo îţi vor raspunde cei Experimentaţi

Sau trimite-mi un mesaj cu id-ul tau

| SonicAndrei a răspuns:

Eu recomand un Intel Core i3/AMD FX-6100 cu o placă video nVidia GeForce 640 de 2GB, 8GB RAM și HDD de 1TB. Uită-te pe www.intend.ro căci acolo sunt de toate la prețul corect. Dacă vrei îți fac eu calculatorul din bucăți, cu siguranța de 90% că piesele sunt compatibile.

| SpecialistIT a răspuns:

Pune componentele recomandate mai sus, dar la un magazin serios. Adica unde ai nu doar CELE MAI MICI PRETURI, dar ai si GRATIS o gramada de alta de optiuni.

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT ( www.mediadot.ro ).

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Sanatate si bafta!

| FkThRz a răspuns:

Poti face o comanda de la eMag sau sa mergi la ei si sa le spui ce vrei in unitate.

| steaua12 explică:

Dar ajutati-ma ceva id de mes

| Nickname1890 a răspuns (pentru steaua12):

Nu te lua dupa ala si dupa ala. Daca vrei sa iti faci un calculator pe piese care sa fie cel mai bun in banii respectivi, e nevoie de multa informare pe care sa o faci pe cont propriu.

Totusi daca vrei ajutor uite aici un forum unde iti vor raspunde niste oameni competenti. http://www.overclockers.com/forums/

Asta nu inseamna ca nu trebuie sa te documentezi si tu. Cauta componente, reviewuri, comparatii afla cat mai multe lucruri despre fiecare piesa inainte sa o cumperi. Si mai ales ai grija la compatibilitate mai ales cea Motherboard - RAM