| JeStieKungFuDaNuStieKarate a întrebat:

Vreo sugestie? am instalat windows 7 ultimate 64 biti, si mi-au ramas toate jocurile de pe hard disk D, iar cand dau sa joc fifa 12 imi apare : The program can`t start beacuse d3dx9_41.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem", cam acelasi lucru la mafia 2, doar ca acolo lipseste altceva, iar la gta 4 tot acelasi lucru. trebuiesc reinstalate jocurile sau lipseste ceva din windows? daca da, stiti vreun program care sa completeze?big grin Ofer funda

Răspuns Câştigător
| Alexiuc a răspuns:

Descarca de aici http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35 instalezi si iti merg jocurile, ai parti lipsa importante din windows, Funda?

| JeStieKungFuDaNuStieKarate explică (pentru Alexiuc):

E directx 11 ala?big grin

| Alexiuc a răspuns (pentru JeStieKungFuDaNuStieKarate):

E un pachet cu toate direct x urile e de la windows asa ca el se instaleaza automat in locatia in care ti-a zis baiatu ala de mai sus

11 răspunsuri:
| QuickSilvers a răspuns:

Salut. In principiu cand instalezi ceva in alta locatie de cat C:\, unde e Windows, acel ceva isi pune anumite fisiere "vitale" si prin C:\. Cand ai reinstalat Windows-ul, acele fisiere s-au sters si asta conduce la nefunctionarea, sau functionarea eronata a softurilor/jocurilor instalate.Cu alte cuvinte, reinstaleaza jocul si ai grija la compatibilitatea cu x64. Nu tot ce merge pe x86 merge si pe x64.

| Alexiuc a răspuns:

Salut trebuie sa reinstalezi si direct x din nou ca sa iti mearga jocurile bafta

| JeStieKungFuDaNuStieKarate explică (pentru Alexiuc):

Ala de unde il reinstalez? am cd-u de la placa video, il gasesc acolo?big grin

| Chiriac_Cosmin_1999 a răspuns:

Baiatule tu trebuie sa descarci d3dx9_41.dll. Dupa ce l-ai descarcat intra in Computer apoi in Disk C apoi in folderul windows si apoi in folderul Sistem32 si dupa ce ai descarcat aia d3dx9_41.dll o pui in folderul Sistem32. Apoi intri la joc. Merit FUNDA ca e corect raspunsul ca asa am facut si eu.

| JeStieKungFuDaNuStieKarate explică (pentru Chiriac_Cosmin_1999):

Bro mentionez ca am crackuit windowsu. a mers instalarea brici, fara probleme multumesc lu Dumnezeu, crezi ca o avea anumite parti lipsa?

| JeStieKungFuDaNuStieKarate explică (pentru Chiriac_Cosmin_1999):

Pun o intrebare random tot la tehnologie maine
Raspunzi la ea si primesti funda, ai dreptate! da si tipu asta m-a ajutat. Vei fi rasplatit doar sa intri maine

| Chiriac_Cosmin_1999 a răspuns (pentru JeStieKungFuDaNuStieKarate):

Da mai mult ca sigur. Dc nu-ti instalezi windows xp. si eu il am e bun. Am avut si 7 e bun dar la xp merg mai multe lucruri.

| Chiriac_Cosmin_1999 a răspuns (pentru JeStieKungFuDaNuStieKarate):

Dami mesu tau.