| SorinELoo7 a întrebat:

Windows 8 Transformation/UX Pack este bun pentru a customiza Windows 7 in Windows 8? Consuma multe resurse, stiti voi altul mai bun si mai sigur?

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Sa inteleg ca ai acum W7. Daca ai putut instala W7, W8 va merge mai bine. Probleme e sa ai driverele necesare.

| SorinELoo7 explică (pentru horia2012):

Da, va merge mai bine! L-am testeat cateva zile, dar nu am driver-ul pentru video si imi cere rezolutia 1024x768 (maxim placa video are 1280x1024)...

| horia2012 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Da, depinde de modelul placii video. Daca e una mai veche nu ai sa gasesti driver pentru W8. Daca placa video duce 1280x1024 trebuie sa duca si 1024x768, dar problema e de driver. Mai poti face ceva dar cand mai instalezi W8. Inainte de a-l instala, cauta driverul VGA al placii de baza pentru Windows 8, scoate placa video, muta monitorul pe iesirea VGA a placii de baza, instaleaza W8 si pe urma driverul VGA.
Pare putin complicat dar nu e asa. Atata timp cat W8 nu are
transparenta (aero) nu o sa ai probleme mari pe partea de video.

| VladA13D a răspuns:

De ce nu iti instalezi sistemul de operare Windows 8? O tema consuma ceva resure, din cate stiu eu.

| SorinELoo7 explică (pentru VladA13D):

Pai nu am cerintele necesare pentru Windows 8.

| VladA13D a răspuns (pentru SorinELoo7):

Atunci...poti incerca sa vezi cum ruleaza tema, daca merge bine...pastrezi,daca nu, lasa tema de Windows 7.Initial,iti poti instala niste gadget-uri. happy