| AvalohAlyn a întrebat:

Ce sa aleg dintre telefonul Huawei P9 Lite 2017 sau Xiaomi MI A1? Sunt indecis intre astea 2.

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Ok,eu ti-am mai raspuns la o intrebare de genul, dar vad ca o tot ti pe P9 Lite 2017.
Trebuie sa intelegi ca P9 Lite 2017 nu merita deloc acum in 2018 si ii este mult inferior lui MI A1 (sau MI A2 Lite) din aproape toate punctele de vedere.
Daca vorbim de soft P9 Lite este si asa vai si amar de el pe langa A1, este ca si cum ai compara o Dacie cu o Tesla big grin

9 răspunsuri:
| AvalohAlyn explică:

Mi-am luat Xiaomi pana la urma.Trebuie sa imi vinalaughing

| Bogdan70001 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Super! Sa-l stapanesti sanatos! Si apropo vezi ca MI A1 are ANDROID 9.0 Pie

| AvalohAlyn explică (pentru Bogdan70001):

Okey,Merci!

| KevinAle a răspuns:

Huawi P9 Lite 2017, claar, are specificatii mai bune, si chiar si asa, arata si putin mai bine decat Xiami MI A1.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru KevinAle):

Amice tu esti cu capul? Minti ca ultimul jeg pe aici doar ca sa pari mai inteligent, dar degeaba.Tu nici macar nu te-ai uitat la specificatiile unui Xiaomi MI A1. Uite-te mai intai si o sa vezi ca MI A1 se pisa pe Huawei-ul tau si la performanta si la soft.

| KevinAle a răspuns (pentru Bogdan70001):

Dragule, nu conteaza ce specificații are un telefon, daca acel telefon nu este in stare sa le ducă, mai bine te ai informa mai întâi, si sa nu vorbim de "jeg uri" si de "mințit" ca nu te întrece nimenilaughing

| KevinAle a răspuns (pentru Bogdan70001):

Plus de asta, nu dețin un Huawei, ci un iPhone, doar asa, ca să nu mai comentezi aiurealaughing

| Bogdan70001 a răspuns (pentru KevinAle):

Deci dupa ce ca esti cum esti mai si semnalizezi...
Eu cred ca tu nu prea te auzi, uite, lasa-ma sa-ti traduc ce tocmai ai zis "nu conteaza ce specificatii are un telefon, daca nu este in stare sa le duca".Cum *** sa nu poata sa duca propiile componente xDDD Si tocmai, s-a trezit sa comenteze si un utilizator de iPhone big grinDD Astia cu iPhone-urile habar nu au cu ce se mananca smartphone-urile

Daca erai si tu in lumea Android sau te interesa putin vedeai si impactul pozitiv pe care l-a adus Xiaomi MI A1 si acum MI A2

| KevinAle a răspuns (pentru Bogdan70001):

Fiecare are parere proprie despre fiecare telefon, nu cred ca este nevoie sa ma jignestilaughing Eu zic sa lasi anturajele astea de ingamfat, pur si simplu mi am spus propria parere despre cele 2 telefoane, si daca nu stiai, compara tu un Samsung cu 7 mp si un iPhone cu 7 mp pe spate, si spune tu ce poza iese mai bine? bineinteles ca cea de pe iPhone, asa ca, comentezi mult prost si fara rost. Hai, ceaulaughing