| ruWssOiaLnF a întrebat:

Yo....de la o vreme a inceput sa imi functioneze greu calculatorul:se incarca lent,de multe ori nici nu imi da pagina ceruta,se blocheaza,mi se opresc/dispar paginile cautate,nu imi arata pozele... aveti vreo idee ce ar putea sa fie? Semnalul la internet e bun,ar putea sa fie ceva virusi(desi am antivirus), ori ar trebui reinstalat ceva in el?

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce sistem de operare ai? Update obligatorii ai facut? Optimizare cu Advanced System Care ai facut?

Fa o scanare cu Advanced System Care de aici: http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html

| Elliana534 a răspuns:

Reinstaleaza windowsu, nu ai ce sa faci. Poti sa incerci cu Advanced S C, dar iti sugerez sa reinstalezi windowsu si sa bagi ASC pe el

| AdiZNoni a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa reinstalezi sistemul de operare. Si eu am patit la fel, chiar recent. Aveam antivirus, am scanat de 5 mii de ori, l-am optimizat si tot nimic. Un mic reinstal din cand in cand face minuni.

| taken a răspuns:

Asa cum vad ca ti s-a recomandat reinstaleaza sistemul de operare, nu te complica cu devirusarea.
Dupa ce instalezi sistemul de operare, driverele si programele mai importante, instaleaza acronis true image si fa backup la partitia pe care ai instalat sistemul de operare.
Cand mai ai probleme ca cele pe care le ai acum in 15 minute totul este ca nou.

| Niiiicu a răspuns:

E un semn in faptul ca trebuie sa pui windosul iarwinking

| BadSirChaos a răspuns:

Mdea,ori au intrat hackeri in PC-ul tau si ti-au implantat virusi,chiar daca ai antivirus,cu multa munca poti sa faci multe,ori,ai prea multi itemi in pc, se incarca greu din cauza ca sunt multe, cu cat mai multe cu atat mai greu se misca: pentru ca, trebuie sa incarce cat mai multe etc... daca ai scanat de virusi, sugerez sa mai stergi din itemi sau poate sa reinstalezi windos-ul

| edoardo a răspuns:

Frate depinde si de pc.
downloadeaza hdd cleaner si curata tot.
daca tot merge greu varianta ar fi la reinstalarea windowusului.