| bobocodlea a întrebat:

Yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (URL: http://92.85.194.190:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache.) ma poate ajuta cineva:((?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ip-ul tau nu este public sau ai un firewall care impiedica connectiunile externe sau programul care emite extern pe portul 8000. Dezactiveaza firewall-ul windowsului din control pannel / firewall sau firewall-ul antivirusului daca acesta exista. Daca nici asa nu merge, contacteaza-l ISP-ul si cere ca ip-ul tau sa devina routabil (public).