| anonim_4396 a întrebat:

Ziceti-mi si mie de la 0 cum sa invat wordpress?
Este gratuit?
Nu stiu nimic in domeniu as dori sa mi se zica ca la prosti, eventual sa-mi dati un tutorial in romana.
Eu as vrea sa invat sa creez pagini in wordpress.

8 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Vrei să creezi teme?

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Exact, dar nu stiu cum sa incep, daca costa, daca am nevoie de cont, etc

| PainTech a răspuns (pentru supadeceapa):

Mă îndoiesc că el vrea să creeze teme, cred că habar nu are ce sunt alea.

Cred că vrea să învețe să folosească Wordpress ca utilizator simplu.

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Vreau sa invat sa creez site-uri pe wordpress.
Vreau sa lucrez in domeniu ca sa intelegi, si in paralel invat si programare. Daca vrei sa ma ajuti poti sa-mi dai niste date de contact, fie discord fie watsapp.
Multumesc!

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Asa ca nu te indoii laughing ca pe linga asta eu invat si graphic design.
E simplu, sunt oamenii care nu se limiteaza!

| PainTech a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bine. Dar mai întâi învață să folosești Wordpress. Apoi poți învăța PHP (+ html, css și javascript ) pentru a face teme. Altfel nu ai cum.

| PainTech a răspuns:

Nu avem cum sa îți spunem într-un răspuns pe TPU, e destul de complicat.

Găsești zeci de tutoriale pe net in engleză.

Pentru a face site-ul public trebuie să plătești un host + domeniu.

Cât timp înveți nu ai nevoie de așa ceva, instalezi local by flywheel și poți experimenta gratis.

Trebuie cont?
Oarecum. In momentul in care instalezi Wordpress te va pune sa faci un cont de administrator.

Nu confunda Wordpress.org (despre care vorbim aici) cu wordpress.com (care e un serviciu de host la care trebuie sa plătești și să faci un cont)

Sunt mult prea multe chestii de explicat. Ai ceva întrebări specifice?