| noul a întrebat:

Ziceti-mi va rog frumos am o problema si eu... Computatorul meu are ceva timp de cind nu mai merge bine, ventilatoarele le am curatit, am ventilatoare adaugatoare pe carcasa., dar cind fac prin speedfan imi arata temp de 56 grade... e nForce. De ce se intimpla asta? Da, problema cea mai mare e ca paginele mele de net se mishca incet, adica si o fereastra de la o mapa din computator cind vreau sa o misc, merge plutind parca. Ce sa fac? Am facut curatire si cu avast si avira si nu am virusi. Ce pot sa mai fac? Am schimbat si citeva sisteme de operare si tot nimic. Da si ram 2Gb este.

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Pai cred ca va trebui sa mai pui ceva pasta pe procesor, du-te la cineva care se pricepe ca sa nu faci vreo prostie si sa regreti, eu am stricat un piciorus de la coolerul de pe procesor acum ceva timp in uram si dupa ce l-am rupt am invatat ce trebuia sa fac... si ma costat si vreo 30 lei pentru un cooleru nou si bun

2 răspunsuri:
| stick a răspuns:

Ventilatoarele sa nu fie in aceeasi directie(unul in altul) ca aerul din primul ii ingreuneaza miscarea celui de pe procesor, anuleaza-l pe cel de pe carcasa si mai fa un test, daca nu, verifica pasta de pe procesor, sa fie bine "lipit" radiatorul de procesor, succes!

| cagulatu a răspuns:

Computator.