| Marius352 a întrebat:

1.Dintre aceste 3 telefoane Huawei P8 Lite, Huawei Honor 6 si Allview P8 Energy care este mai bun (camera, baterie, cum se misca in jocuri si nu numai).
2. Daca imi va permite bugetul si o sa pot achizitiona Huawei Honor 7 ar fi mai bun ca toate aceste 3 telefoane prezentate mai sus?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Huawei Honor 7 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

http://www.gsmarena.com/......mpare.php3

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
Da! Huawei Honor 7 este cel mai bun dintre cele 3 spuse de tine.
- Are un Display cu o rezolutie mai buna
-Are Memorie ram mai mare ( 3GB fata de 2GB)
-Are un procesor mai bun
-Are o baterie maii buna ca Huawei P8 Lite si jumate ca Allview P8 Energy. Ceea ce nu e rau! Deoarece AllviewP8 Energy mai ca te-ai risca sa il cumperi deoarece are o baterie de aproape 3 ori decat majoritatea telefoanelor. In cazu asta e doar dubla fata de Honor 6.
Deci nu prea mai merita P8 Energy in plus de asta Honor 6 e si mai elegant.
Huawei P8 Lite l-am scos din schema din prima. - Baterie slaba, Display slab. procesor slab.
Camera pe toate e de 13 deci nu o sa ai problema.
Jocurile la fel nu o sa ai probleme cu Honor 6 duce tot!
La partea "cum se misca " gasesti lag si pe Galaxy S6 Edge Plus deci nu te poti astepta sa nu ai pe asta. Ala are 4GB Ram.
Sper ca am fost de folos. Bafta.

| Marius352 explică (pentru FlorinCiokan):

Multumesc,deci dupa cele spuse de tine intre Huawei Honor 7 si Huawei Honor 6.

| FlorinCiokan a răspuns (pentru Marius352):

Deci vrei sa ma intrebi care e mai bun Honor 7 sau 6? Pai raspunsul este 7 bineinteles. E cu un an mai nou, procesor si camera mai buna. asta e ca si cum ai spune caree e mai bun iphone 5 sau iphone 6. Bineinteles ca e mai nou cu o an noua tehnologie deci Honor 7 mai bun ca Honor 6