| ionel27ro a întrebat:

Acum cateva zile in urma am incercat sa schimb Andoid din 5.1 in 6.0 la un ACER Z530.Din pacate rom-ul nu a fost de 6.0 ci tot 5.1 si mi-a dat eroare de CID. Tot timpul cand inchid si redeschid tekefonu in apare warning si- mi zice ca CID-ul nu este corect, imi arata ce ar trebui sa pun.Mentionez ca telefonul era brenduit de ce de la Telekom fiind luat la abonament de la ei.Dau funda celui care ma ajuta sa mi repar CID-ul.Multumesc anticipat pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| Darius9090 a răspuns:

Trebuie sa ai grija cu Rom-urile astea. Inainte sa descarci unul ar trebui sa vezi ce zic si alti oameni despre el ( Daca le-a mers sau nu ) Uneori mai sunt si pacaleli de astea... Cel mai bine ar fi sa nu-ti pui Rom ca sunt si riscuri. Mai bine stai asa cu update-uri oficiale decat sa-ti f*** telefonul cu Rom-uri. Oricum 6.0 nu e pentru toate telefoanele. Daca il iei ar putea sa-ti mearga incet deoarece 6.0 mananca mai mult RAM decat 5.1. Sper ca te-am ajutat! happy

| ionel27ro explică (pentru Darius9090):

Deja am facut greseala si am pus un rom de pe internet

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Singura solutie: resoftare cu 5.1 original, de la producator.
Il pot face cei de la service-urile specializate.

| ionel27ro explică (pentru Bula):

Am pus rom original de pe site-ul producatorului in service si tot asa arata