| anatolievilcu a întrebat:

Ajutati-ma! Am iphone 5 si azi am trecut pe 10.2. Si cand e faza aia de trebuie sa iti bagi iar ID-ul si parola, bun o bag, merge. Imi da acolo termenii si conditiile le accept, dupa se incarca si imi scrie :,, Autentificare imposibila " si nu pot sa-l pornesc. Adica ramane in pagina aia de start cum ar veni. Cum sa rezolv asta?

1 răspuns:
| Ykuzo a răspuns:

Se poate să fie o problemă de conexiune de date. Încearcă să fii conectat la internet prin Wi-Fi și prin Date (nu simultan).

Dacă problema persistă recomand:
- revenire la setările din fabrică direct din telefon respectiv din iTunes;
- instalare back-up prin iTunes (dacă există făcut de tine);
- reinițializare sistem de operare (reinstalare de la 0) tot din iTunes.

Nu uita să îți salvezi pozele, contactele, etc.