| yourprincess a întrebat:

AJUTOOOOORR! Am un telefon Nokia C6-00,precizez ca are si tastatura si touchscreen, insa am o problema.De cateva zile, in interiorul ecranului mi-a aparut o pata neagra, care se mareste pe zi ce trece.Ce as putea sa fac? Va rog ajutati-ma cu sfaturi sad

Răspuns Câştigător
| ToffyNR1 a răspuns:

Nu ai ce sa faci.Singura solutie e sa schimbi displayul sau daca e in garantie du-te cu el la firma de la care il ai.Acea pata apare pentru ca inceput sa se dezlipeasca foliile din care este facut ecranul si se dezlipesc constant din cauza aceea se mareste pata.

| yourprincess explică (pentru ToffyNR1):

Si ce se poate intampla? Unde sa schimb display-ul si cat ma costa?

| ToffyNR1 a răspuns (pentru yourprincess):

La un service de telefoane.Te costa in jur de 50 de lei cu tot cu manopera.

| yourprincess explică (pentru ToffyNR1):

Multumesc de sfaturi!