| Miley a întrebat:

Ajutooor! Am o problema cu telefonul...Nu stiu ce m-a apucat de am pus o parola tip simbol la telefon si am uitat, iar dupa ce am gresit-o de 15 ori mi s-a spus sa bag contul de google,care fiind facut de mult nu mai am idee nici ID-ul, nici parola crying.Va rog ajutati-ma! Aveti vreo idee cum se poate rezolva?

6 răspunsuri:
| TOOL a răspuns:

Da trebuie id'u de google+, dar in acelasi timp trebuie sa fi si conentata la net ca sa-ti deblochezi telefonul.

| Miley explică:

Am Samsung Gt-I5000 dar mi s-a blocat la prea multe incercari si nu mai pot face nimic pe el...

| ŞasăCaiFrumoşi a răspuns (pentru Miley):

O chestie asemanatoare mi s-a intamplat si mie, doar ca pe Samsung galaxy mini 2. Am reusit sa il rezolv uitandu-ma la un tutorial pe youtube. S-ar putea sa functioneze si la tine! ATENTIE! TOATE DATELE DUPA TELEFON SE VOR STERGE!
1. Opreste telefonul
2. Tine apasat in acelasi timp pe butoanele: OPRIRE+ VOLUM UP+ VOLUM DOWN
3. Telefonul v-a intra intr-un meniu numit "Recovery menu"
4. Navigand in jos ( VOLUME DOWN) in sus (VOLUM UP) selectand (BUTONUL DE OPRIRE), selecteaza "wipe data factory reset"
5. Selecteaza "Yes to all" (sau ceva de genul)
6. Reporneste telefonul dupa acest proces.
Acum nu stiu daca va merge si pe telefonul tau... dar pe al meu a mers.
Succes!

| Miley explică:

Si nu am mers cu ID de pe PC sad...

| Norbert97 a răspuns:

Ce model de telefon ai? Se poate rezolva doar daca resetezi telefonul sau daca iti fac un cont de google pe PC-ul tau si te loghezi cu el presupun ca merge asa. Bafta!

| AdelinneStyles a răspuns:

Pai si unei prietene i s-a intamplat asta si i s-a cerut sa mearga la un Magazin Orange. Dar, normal, dupa 30 de secunde trebuia sa-l poti face din nou, dar daca l-ai uitat... fa-ti un id de e-mail de pe calculator/laptop si apoi scrie-l acolo! happy
P.s : Prietena mea inca mai incearca!
happy