| sopranaCadaverica a întrebat:

Ajutor, va rog! Am un telefon Vodafone 4 Smart Fun si nu l-am folosit de luni bune. Am incercat sa il deschid dar nu porneste deloc. Cand il pun la incarcat apare un beculet alb tot timpul, dar cand apas pe butonul de deschidere nu se intampla nimic. Se incarca? Ce inseamna beculetul alb?
Mentionez ca dupa ce il decuplez de la incarcat beculetul se stinge. Nu il pot porni absolut deloc... Ce pot face?
Trebuie sa il las la incarcat?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Bateriile cu litiu (ale telefoanelor moderne) mor dacă stau prea mult timp neîncărcate.

| RobertMoon a răspuns:

Bateria moartă.

| sopranaCadaverica explică (pentru RobertMoon):

Si e normal sa mai apara beculetul daca bateria e moarta? sad

| RobertMoon a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Da, pai nu mai are putere decât puțin de tot.

| Treaem24 a răspuns:

Ar trebui minim 12 ore sa-l lasi ca e descărcat de tot incerca asa