| Humăn a întrebat:

Allview P5 Mini sau Samsung S6500? De ce?

5 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Buna!
Eu recomand Allview P5 Mini!
Adica da, daca ar avea aceleasi specificatii Mini2 cu P5Mini, as zice Samsung - logic, de ce ai alege un Allview pe langa Samsung? Samsung este de o calitate mai inalta! Dar nu, aici nu este cazul, pentru ca (pe hartie cel putin) P5 mini este mai bun din toate categoriile!

Avantaje Mini2:
Dimensiuni
Greutate (105g vs 162g)
Memorie Interna (4GB vs 2GB)
Rezolutie (167PPi vs 146PPi)

Avantaje P5 Mini :
Ecran (3.95" vs 3.27")
OS (4.0 ICS vs 2. 3Gingerbread)
Camera
Camera Frontala (vs ----)
Baterie

Sper ca te-am putut ajuta!

| TheTimeKiller a răspuns:

Allview p5 deoarece este smartphone. Are ecran mai mare, ruleaza jocuri, wi-fi.

| SheWasHere a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Amândouă telefoanele sunt smartphone—uri si au wi—fi asadar argumentul tău este eronat. Daca nu ai cunostinte in domeniu, nu te pronunta.

| SheWasHere a răspuns:

Allview p5 mini cu certitudine — procesor mai bun, ecran mai mare, mai multe culori, etc.

| DaRyUsSyK a răspuns:

Allview deoarece are un procesor de 1ghz, display-ul este protejat de sticla Corning Gorilla Glass si astfel este mult mai rezistent la zgarieturi si socuri fata de un ecran standard, are un sunet de buna calitate