| stefyy234 a întrebat:

Am 3 abonamente la Orange, si vreau sa renunt la unul dintre ele, si sa ma mut pe cosmote, daca se poate pastrand numarul. Insa expira abia in octombrie.pot face acest lucru mai devreme?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate, se numeste portarea numarului. Du-te la Cosmote si solicita portarea pentru numarul respectiv.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se poate realiza PORTAREA la Telekom happy

Dar, dacă abonamentul respectiv se află în perioada MINIMĂ contractuală, atunci va TREBUI să plăteşti ( la Orange ) contravaloarea abonamentului pe lunile rămase din abonament sad

Toate cele bune.

| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Nu poti renunta la abonament odata ce l-ai facut. Daca totusi nu il mai vrei poti vorbi cu cei de la Orange si sa le spui ca vrei sa te muti la cosmote. O sa iti spuna ca poti sa faci asta doar daca le platesti in continuare abonamentul, chiar daca nu mai beneficiezi de el.

| boleabianca a răspuns:

Trebuie să aștepți să expire