| Goldenbulle7 a întrebat:

Am abonament la Vodafone (cartelă + telefon) pe 2 ani. Exista posibilitatea sa platesc suma ramasa si sa inchei abonamentul mai repede?

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

NU stiu in Romania, dar aici daca imi gasesc o alta companie si vreau sa trec la ei cu portabilitate, am multe sanse sa imi plateasca ei penalizarea adica "suma ramasa"

| mastadont a răspuns:

Dacă nu ești mulțumit de servicii poți renunța oricând la contract fără a plăti penalități.
Dacă ai vreun telefon luat pe acel abonament va trebui să-l plătești până la finalul contractului, însă lunile rămase din abonament nu trebuie plătite dacă reziliezi contractul.
Ai mare grijă că ăștia cu telefonia sunt cam hoți și o să încerce să te pună să plătești și restul de luni pe care le mai ai în contract, eu așa am pățit cu cei de la telekom, așa că trebuie să fii sigur pe tine și să-i ameninți, ba chiar să-i reclami la protecția consumatorului dacă încearcă să te oblige să plătești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate mergi la ei si iti calculeaza cat ai de plata

| AndreiPopovici1989 a răspuns:

Daca ai abonament plus telefon de la ei trebuie sa plătești suma rămasă+ abonamentul + o taxa de reziliere. Daca nu platesti ei o sa dea la o firma de recuperari creanțe si o sa te sacaie sa platesti si o sa fii pe o lista neagra.