| melania35 a întrebat:

Am achizitionat azi un telefon Smsung galaxy grand neo plus big grin Este bun? Imi puteti spune cum as putea face screenshot pe el? am incercat butonul din mijloc si butonul de blocare dar nu merge..Se poate oare?

8 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Butonul de blocare si volum sus.

| melania35 explică (pentru RobertMoon):

Nu merge nici asa, iLuis sad

| Zazy a răspuns (pentru RobertMoon):

Volum? Ce treabă are acesta? Cred că voiai să zici butonul de blocare, care este lângă volum.

| RobertMoon a răspuns (pentru Zazy):

Nu, mă refeream să apese aceste butoane în același timp, așa e la unele telefoane, acum nu mai știu cum era la grand neo plus, chiar dacă am avut telefonul ăsta acum câteva luni am scăpat de el, mi se părea prea simplist.

| Zazy a răspuns:

E bun telefonul, căci e de la Samsung. Dar totuşi, mi se par mai bune cele S. ( e doar părerea mea, don't judge) Mă refer la cele S4, S5, S3, S6, etc. Eu am S4 şi sunt foarte mulţumită.
În legătură cu screenshot-ul. Toate au acest ''talent'' laughing indiferent de firmă. Apasă pe butonul din mijloc (Acasă) şi butonul de blocare, dar amândouă deodată. Dacă nu apeşi deodată, pe amândouă, ori îţi închide telefonul, ori mergi acasă. sau mă rog. ai înţeles tu. Deci încearcă să apeşi repede, pe amândouă. Câteodată ai imrpesia că ai apăsat corect, dar no.rolling on the floor

| melania35 explică (pentru Zazy):

Am incercat asa dar nu ma lasa, si am gasit pe yt ca are senzor daca trec mana din stanga in dreapta da nu merge...nu-i pornit senzoru sau ceva? big grin

| melania35 explică (pentru Zazy):

Am reusit intr-un final cu butoanele, m-am prins acum laughing da aia cu senzor nu merge oare? trebuie activat de undeva?

| GabiKYS a răspuns:

Tine apasat pe butonul de oprire si iti va aparea:
Opriti Alimentarea
Reporniti
Screenshot
Apasa pe screenshot dupa intri in galerie dai la albumul Screenshot si o sa vezi poza.