| simona223 a întrebat:

Am achizitionat un Samsung galaxy mini 2, dar nu ii merge netul! am dat un msj cu activare la 638 si imi zice ca e activat si ca pot umbla fara griji....stie cineva vreo solutie?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste & Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

De data asta îţi MUT eu întrebarea la categoria potrivită, iar pe viitor să postezi unde trebuie!

Să-ţi răspund şi la întrebare - TREBUIE să faci setările pentru acces la internet :
"Pentru configurarea accesului la internet pe telefonul tău trimite un SMS gratuit cu textul "SETARI" la 638 şi urmează instrucţiunile."

Pentru alte detalii vezi pagina OFICIALĂ Cosmote la linkul SURSĂ :
http://www.cosmote.ro/......epaid.aspx

Toate cele bune.

| simona223 explică (pentru bursuc001):

N-am cartela frog ...am cosmote

| bursuc001 a răspuns (pentru simona223):

NU contează, setările se fac AUTOMAT la acelaşi număr!

Vezi şi setările MANUALE la linkul :

http://www.cosmote.ro/ro/connectmobileprepaid.aspx?ns=-10000&cid=20380&p=3

| LineGuide a răspuns:

Ok....intra in setari-wireless si retea-retele mobile-si apoi bifezi "Utilizare pachete de date"

| bObby123 a răspuns:

Daca ai facut si setarile din sms... opreste apoi porneste telefonul si trebuie sa mearga

| simona223 explică (pentru bObby123):

Am scris setari la 638 dar nu imi raspunde