| cosminutzu90 a întrebat:

Recent mi-am achizitionat un Samsung Galaxy Mini S5570 si sunt foarte multumit de el dar am o problema.Nu merge Bluetooth-ul.Am incercat sa il pornesc dar zice "se activeaza" si activat ramane laughing (stiti ce vreau sa zic). Adica ramane cu "se activeaza"vreo 30 de sec. si apoi imi dispare si iar zice activare bluetooth...si tot nu se activeaza.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Incearca sa ii scoti bateria si sa il lasi asa vreo 5 minute, apoi il pornesti si incerci din nou.
Vezi ca la android, chiar daca activezi bluetooth din widget, trebuie sa il setezi pe vizibil ca sa il gasesti pe alte dispozitive...
Daca tot nu merge, du-te la magazinul de unde l-ai luat cu certificatul de garantie si bonul.
Bafta!

5 răspunsuri:
| hinatakaname a răspuns:

Adica nu-l gasesti cu alte telefoane? Pentru ca atunci tot ce trebuie sa faci este sa intri la setari Bluetooth si sa setezi vizibilitatea.

| cosminutzu90 explică (pentru hinatakaname):

Nu e asta problema problema este ca nu se activeaza...

| iulyan_9096 a răspuns:

Am avut si eu problema ca asta cu un telefon si m-am dus cu el la reparat.

| SuperFanRap a răspuns:

Du-te la cel mai apropiat servicewinking

| ZuuHD a răspuns:

Salut! Intri la setari bluetooth si apoi activezi bluetooth-ul. Dupa aceea uita-te putin mai jos si o sa-ti apara "Dispozitivul devine vizibil" selectezi aia si iti va merge. funda plzz