| alexutza222 a întrebat:

Am avut doar cativa mega internat pe telefon si i-am depasit si am o factura foarte mare. Asa ca nu mai am net pe telefon de niciun fel (am vorbit la sediul Orange, am abonament). Am intrat pe internet de pe telefon intr-un restaurant prin wi-fi. Nu ma prea pricep la telefoane/internet, acum sunt foarte speriata pentru ca mi-e frica sa nu platesc in plus. Daca nu ai net pe telefon dar intri intr-un restaurant si accesezi wi-fi trebuie sa platesti? (la abonament Orange)

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu platesti nimic.Stai linistita.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Te vom contacta prin mesaj privat, pentru verificarea situatiei descrise de tine.

Cu prietenie,
Orange Helper

| DavidGarrett a răspuns:

Atata timp cat netul de pe cartela este dezactivat (verifica) si te conectezi la wi-fi nu e nicio problema

| andraSchwungg a răspuns:

Daca ai intrat prin wi-fi nu vei plati daca pe langa wi-fi ai avut conectat si conexiunea de date la internet imi va lua cost suplimentar. e urat atunci cand esti la abonamnt deoarece daca vorbesti un euro de exemplu platesti aproape 2