| denisssssss a întrebat:

Am bagat codul puk Orange imi scrie introduceti noul cod pin le-am bagat pe cele vechi si din cap imi da eroare de cod... nu stiti care este?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Dupa introducerea codului PUK ti se solicita un nou cod PIN pe care trebuie sa-l introduci de 2 ori. Daca iti apare eroare este necesar sa mergi la un magazin Orange pentru verificarea SIM-ului si a dispozitivului.

O zi buna,
Orange Helper

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand scrie sa introduci noul cod pin inseamna ca trebuie sa bagi alt cod. Pe care il alegi tu. Te pune sa il mai scrii inca o data si gata. Tine-l minte.Deci nu un cod vechi care a mai fost.

Bula
| Bula a răspuns:

Codul PUK iti sterge codul PIN vechi.
Cand iti cere noul cod pin, o va cere de doua ori si trebuie sa fie IDENTICE (pentru siguranta sa nu gresesti codul introdus). E ca la parole, la inregisrare pe site-uri.

| denisssssss explică (pentru Bula):

Am incercat imi tot scrie cod eronat...

| denisssssss explică (pentru Bula):

Eroare de cod

| denisssssss explică:

Sau al doielea pin