| BomboDinCongo a întrebat:

Am cîteva întrebări. Dacă o persoană care are un telefon mobil(Samsung Wi-Fi parcă),primeşte multe mesaje(SMS)şi la un moment dat căsuţa se umple la maxim,dacă continui să-i trimit mesaje,le mai primeşte,ştergîndu-se automat cele mai vechi? Sau cînd îşi va mai şterge din mesaje,le va primi atunci? Dacă aceeaşi persoană mi-a restricţionat numărul de telefon(de fiecare dată cînd încerc să sun,sună ocupat), dar îi mai scriu mesaje, le mai primeşte? Cam cîte mesaje pot încăpea într-un astfel de telefon? Am şi eu un Samsung dar foarte vechi şi limita e de500.De altfel,e plină memoria,astfel încît dacă trimit un SMS, nu îl mai găsesc la SENT şi nici nu primesc DELIVERY REPORT.

1 răspuns:
| manuel72 a răspuns:

Daca ti-a restrictionatnumarul de telefon nici apelurile nici mesajele nu mai sunt livrate.Iar telefoanele mai noi, salveaza mesajele nu in sim ci pe cardul de memorie, asadar, in cazul in care sa spunem ca le primeste, pana umpli cardul de memorie de sms iti trebuie destul timp.