| MarianDeluise a întrebat:

Am cumparat acum 1 sapt o tableta Asus FonePad7 si din greseala un prieten a scapat-o jos si s-a spart. Merge touch-u doar pe jumatate de ecran, cealalta jumatate sparta e pe off. Daca-i dau reset se poate remedia?
Am garantie la ea, tot. Se poate sa o faca ce-i din service gratis daca ma duc cu garantia?

2 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Salut,aceeasi tableta am si eu, daca ii dai hard reset nu rezolvi nimic, iar compania de la care ai cumparat-o nu poate face nimic pentru ca tableta nu s-a defectat singura.

| AlyNDriftKing a răspuns:

Nu,este o defectiune mecanica.Asa am patit si eu cu telefonul si am fost la garantie dar ma puneau sa platesc 160 lei.