| Nevroza a întrebat:

Am facut, din greseala un abonament Vodafone si vreau sa il retrag, sa nu mai platesc lunar. Cum pot sa fac asta? Trebuie sa achit o suma anume sau se face o cerere? Is la inceput si eu credeam ca e optiune... am luat teapa

2 răspunsuri:
| M7Seven a răspuns:

Depinde cat ai facut abonamentul. Orice abonament poate fi reziliat gratuit in maxim 30 de zile de cand a fost activat. Daca ai depasit aceasta perioada de 30 de zile daca vrei sa reziliezi abonamentul vei plati o taxa de reziliere, care de regula este jumatate din valoarea abonamentului + valoarea reducerii telefonului ( daca ai cumparat un telefon la abonament ai primit o reducere de x euro, aceea trebuie sa o achiti ). Daca nu trebuie sa tii contractul pana va expira abonamentul

| Chez0nz a răspuns:

Buna,
Poti primi asistenta din partea unui consultant Vodafone accesand chat-ul. Fereastra aferenta acestui serviciu se gaseste pe orice pagina a site-ului sau printr-un apel telefonic (*222 sau 0372.02. 2222). Iti garantez ca ei iti vor da toate detaliile necesare.