| aandrei1312 a întrebat:

Am primit azi un plic de la "Kredyt Inkaso", prin care se cere sa achit suma de 240 de lei pentru un anume abonament la Vodafone. Eu nu am avut niciodata un abonament la Vodafone. Ce credeti ca trebuie sa fac? Multumesc!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti sigur ca nu ai avut abonament la Vodafone?

| Simpatic a răspuns:

E vina statului ca permite infiintarea de camatarii legale la orice colt de bloc happy inainte numai bancile dadeau imprumuturi acum orice societate obscura de care nu a mai auzit nimeni.
Intereseaza-te pe net, apoi mergi la Vodafone si vezi daca stiu ei si lucreaza cu acesti kredyt inkaso, si apoi mergi si depune si o plangere la politie, poate le tai cheful sa mai faca astfel de mizerii celor care ti-au trimis asta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Direct la politie cu mizeria aia. Tentativa de inselaciune prin posta, misto.

| Wr3nch a răspuns:

Ii suni pe cei de la Kredy Inkaso si ceri detalii.

| Andreeush a răspuns:

Dacă știi sigur că nu ai avut nici un abonament la Vodafone ar trebui să te duci la un magazin Vodafone și să îi întrebi care e faza cu acea datorie.
Dacă cineva a avut înainte numărul de telefon pe care îl ai tu acum și a făcut un abonament o să îți spună cei de la Vodafone. În momentul în care îți faci abonament îți trebuie buletinul, ți se face un contract cu datele tale personale, cnp, adresă, etc. Deci atâta timp cât tu ești 100% sigură că nu ai avut nici un abonament nu are ce să se întâmple cu tine, nu te poate da nimeni în judecată.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Trebuie neaparat sa duci plicul...in tomberonul pentru reciclarea hartiei! E un imbecil care vrea sa profite de fraieri. Poti sa reclami politie desi nu stiu cat o sa le pese de asa ceva.

| MenInShadow a răspuns:

Poate sa fie o teapa, dar daca vrei sa stii cu siguranta, te poti duce intr-un magazin Vodafone si sa intrebi. Eventual poti lua si plicul cu tine ca sa-l arati persoanelor din magazin.

| shu7e a răspuns:

Ca sa fie mai simplu mergi la Vodafone (multe sfaturi bune aici). Daca la Vodafone nu gasesti nimic si te plictisesti scriele inapoi ca esti ok sa platesti dar nu poti face asta decat cu numerar (adica banii jos). Asa ca roaga-i sa vina la adresa ta un reprezentant pentru a ridica suma datorata. Daca chiar apare careva la usa ta... deacum tu decizi ce faci mai departe (chemi politia, un prieten bine facut sau doar ii spui sa plimbe ursul)

| Georgegeo0215452 a răspuns:

Salut, cum s-a terminat poveste?

| aandrei1312 explică (pentru Georgegeo0215452):

Am sunat la Vodafone sa verifice si nu am platit nimic