| mihaiboj22 a întrebat:

Am incercat sa conectez prin usb telefonul ( Samsung A5) la pc si nu imi apare nimic, dar am bagat si telefonul mamei si mergea, numai al meu nu merge. Ce trebuie sa fac? E vreo setare din tel?

6 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Salut!

Incearca sa intri la setari, conexiuni si acolo trebuie sa iti apara legat de conexiunea la PC

| WoKy a răspuns:

In mode normal daca PC/Laptopu-ul a vazut dispozitivul ar trebui sa primesti notificare ca la bluetooth "solicitare imperechere" unde iti cere sa dai accept si tipul conexiunii (pentru transfer media sau doar foto din ce retin). Daca nu, mergi la setari avansate si bifeaza mod depanare usb

| xSega a răspuns:

Schimba cablul USB, asta e motivul

| Kreefy a răspuns:

Daca nu iti apare nimic, nici notificare, nici altceva pe telefon, incearca cu alt cablu de date..si ala poate fi o problema, unele telefoane nu le citeste pe pc/laptop

| ncristian7805 a răspuns:

Da e o chestie in setări,, depanare usb" caută pe YouTube că nu mai știu cum se activează exact

| Dorian13 a răspuns:

Da....Cand bagi telefonul la pc iti apare sus o notificare ca se incarca apasa pe acea notificare si acolo iti apare Doar incarcare si schimbi!