| anonim_4396 a întrebat:

Am lasat la incarcat 6 ore un smartphone nou cu incarcare rapida. Oare a patit ceva?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Poti sta linistita.
De destui ani smartphone-urile isi blocheaza incarcarea odata ce ajung la 100%, pentru a nu li se distruge bateria.

| laSoledad a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Bun, mi s-a spus asta de 3 ori pana acum, trebuie sa incetez sa mai fiu paranoica. laughing

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru laSoledad):

Macar acum esti sigura.

| RAY a răspuns (pentru laSoledad):

Au un senzor ca un laptop cand sunt la 100% se opreste incarcarea

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu se întâmplă nimic.

| Bizon95 a răspuns:

Alt raspuns declarat castigator care nu are nici o legatura cu realitatea!

AM VAZUT asta la telefonul meu S8+... incarcarea rapida este o chestie care TREBUIE sa se activeze, iar uneori asta nu se intampla, asa ca atunci cand il pun la incarcat si vad "6 ore", scot incarcatorul din priza il tin 5 secunde si il bag la loc, moment in care se reseteaza detectia de fast charge si apoi MERGE

incearca asta!

| acerr a răspuns:

Da! a paralizat!
el isi ia excat cat are nevoie