| NumeleMeu123 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, am un telefon fly din Rusia de 512 mb ram si 4 gb memorie. Dar problema e ca imi merge tot in lag, imi permit doar jocuri de 10 mb in jos ca altfel nu tine. Cand deschid wifi-ul am mare lag, dar cand folosesc aplicatiile cu wifi am lag infern. Nu stiu ce sa fac, am animatiile pe off, am task killer, memory booster, clean master, 360 security strang tot cashu zi de zi. N-am walpaper live pe desktop aplicatiile de tip yt etc. nu le am pe ecran si am sters toate linkurile, downloadele si aplicatiile pe care nu le folosesc. Pe ecran n-am ore, meteo de genu. Imi puteti spune macar ceva?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Deci in primul rand aplicatiile Third-party de genul sunt perioculoase, in sensul ca mai mult ingreuneaza telefonul.Adica il curata, dar il face mai incet print multi alti factori (cum ar fi reclamele care apar din senin si multe altele ce lucreaza in fundal).
Pe langa asta telefonul este oricum EXTREM de slab.Pai telefonul nu are nici 1GB RAM cand acum in 2018 sunt considerate slabute cele cu 2GB RAM. Unul decent ar fi cu 3 sau 4.Si pe langa toate astea ai doar 4GB ROM dintre care 1 posibil sa fie ocupat de OS deci 3GB de folosit. (incluzand si aplicatiile preinstalate) deci tu [ractic daca ai 2GB pentru aplicatiile tale.Deci parerea mea este ca astfel de telefoane in 2018 sunt neutilizabile, schimba-l!

| NumeleMeu123 explică (pentru Bogdan70001):

Cred că ai dreptate. Mulțumesc de răspuns.

1 răspuns: