Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un ajutor/lamurire in legatura cu un Galaxy Note N7000 am la el o problema care persista de la vechiul android 4 0 4 si pana la actualul 4.1.2,cand filmez cu camera nu cont rezolutia,trebuie sa fiu atent de unde "incep" filmarea deoarece daca incep sa filmez de la luminozitate puternica ex-ies pe geam si ma intorc spre camera,in camera nu mai vad nimic e aproape negru ecranul iar daca incep sa filmez din camera si apoi vreau sa filmez afara pe geam ecranul e alb de parca ar fi negativ la lumina daca ma intelegeti,deci din cate imi dau eu seama,nu poate sa refocusesze luminozitatea,ce ar putea fi? Mentionez ca e nou telefonul dar nu luat din magazin,ci dintr-un service,toate functiile merg perfect mai putin treaba cu filmarea la camera, cam ce imi spuneti ca ar fi sau ce recomandati?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am „observat" și eu că, uneori, apar ERORI după update : erori de cameră foto/video, de conectare wi-fi, etc.

Cel mai adesea, acestea apar din cauza unor bug-uri ale softului, care ( în timp ) sunt „corectate".

În acest moment, NU prea ai ce face pentru a remedia această problemă : ori reinstalezi Android-ul 4.1.2 ( din altă sursă ), ori reinstalezi Android-ul inițial 4.0.4, ori aștepți până apare o nouă versiune de Android 4.1 ( care, sperăm să nu aibă bug-uri ).

Toate cele bune.

| Tudy000 a răspuns (pentru bursuc001):

Mah momentan nu e capat de tara, am cateva jocuri la suflet care nu am avut ocazia sa le joc alte dati, si mi-e ca pierd iar salvarile ca nu stiu cuam se da backup la salvari...deci nu prea cred ca fac reinstall de curand

| bursuc001 a răspuns (pentru Tudy000):

Sunt diverse aplicaţii de back-up în Market :

https://play.google.com/......ps/details

| Tudy000 a răspuns (pentru bursuc001):

Problema ar fi ca daca schimb androidul poate nu va mai recunoaste salvarile sau chiar aplicatia va trebuii instalata iar...

| bursuc001 a răspuns (pentru Tudy000):

Este posibil, n-aş putea "garanta" nimic...