| EmyD2001 a întrebat:

Am de cateva luni de zile un iPhone 8 plus de pe iarna. Atunci nu am observat daca facea ca si acum displayul dar am observat azi. Cu luminozitatea la maxim, in lumina nu vedeam pe telefon. Luminozitatea automata am dezactivat-o sa vad daca face tot la fel. Si facea. Deci. Sta aprins la maxim ecranul si la un moment dat se face luminozitatea ca si cum ar fi la 50%. Dar totusi in control center e la 100%. Si face asa de cateva ori. Il folosesc cat il folosesc cu luminozitatea la maxim, ramane la maxim si dintr-o data ‘pica’ luminozitatea si se întuneca ecranul.
Sper sa înțelegeți la ce ma refer.
Intrebarea mea e ce are si cum pot rezolva?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca dupa un reset al setarilor nu merge poti sa mergi la garantie daca ai, si sa le spui ca retroiluminarea display s-a dus naibii.

| morariu a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema. Du-te in setari-backup si resetare - resetare din fabrica - da/accepta/yes si gata! Astepti cateva secunde