| live12435 a întrebat:

Am o intrebare pentru decodare Samsung care e blocat si pe site Orange apare decodat de retea! Ma puteti ajuta cu un program functional sa pot decoda acel Samsung?

1 răspuns:
| DiaconuLeonard16 a răspuns:

Salut!
Dacă telefonul tau este cumpărat cumva prin abonament la Orange(mă gândesc ori prin rata ori dacă ți-ai făcut abonament) și ai uitat cumva parola(că la altceva nu mă pot gândi), nu prea ai ce îi face.sau poate da.chiar dacă îl resetezi din fabrica(dacă îl resetezi o să-ți ceară să te conectezi cu un cont de google-pe Android e asta, și dacă ai un singur cont și îi știi datele. ești salvat, dar dacă nu.trebuie să te duci la Orange că alt program nu este, din câte știu, să ți-l debloace ei).Ar mai fi să-i updatezi softul din butoane, dar complicat(trebuie făcut Root, alte chestii).