| x2gk9r a întrebat:

Am o intrebare?
Telefoanele de la digi doar pe digi merg sau merg si in alta retea?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai achitat integral telefonul, atunci in orice retea trebuie sa-ti dea telefonul deblocat sau sa-l deblocheze gratuit.

| x2gk9r explică (pentru Bula):

Pai iau de ala 0 avans oare merge in orice retea?

| Bula a răspuns (pentru x2gk9r):

La 0 avans, in general toate retelele blocheaza telefoanele (mai putin cele cu dual SIM).
Intreaba de la ei, la caserie, specific modelului dorit!

| Hyperion7 a răspuns:

Merg și în altă rețea

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca il cumperi de la ei, s-ar putea sa fie direct blocate in reteaua lor. Cel mai probabil asta se intampla cand ti-l cumperi odata cu abonamentul. Dar nu stiu 100% sigur, daca ti-l da deblocat, cand il cumperi la liber de la ei.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Intreaba-i si vezi ce zic.

| Standt a răspuns:

DIGI le blocheaza in retea.