| florynstefan1 a întrebat:

Am o întrebare: Vineri am dat o comanda pentru un telefon Ihunt One Love de pe eMag! Eu fiind din Călugăreni de Prahova și ținând cont că, comanda îmi va veni din Ploiești...Ar putea veni mâine? Sau cam cât durează?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, cel mai devreme ar putea veni marti.
Vineri abia a fost procesata comanda
Sambata si duminica nu se lucreaza.
Asadar Luni va fi trimis prin curier (sau posta)
Si il vei primii marti sau miercuri.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu, eu am comandat vinerea de mai multe ori si a venit marti. Poate sa zicem ca sunt sanse sa vina si luni dar numai daca ai facut comanda inainte de ora 12.

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru florynstefan1):

Nu cred, astea sunt scuze de la curieri. Si eMAG si firma de curierat lucreaza doar de luni pana vineri (doar daca precizezi ca vrei neaparat livrare sambata ar putea sa livreze si sambata) si de asta comenzile de vineri dupa 12 sunt procesate luni si trimise apoi livrate marti.

| teletinflorin a răspuns:

Dacă ai dat comanda vineri, îți va ajunge în următoarea zi de luni sau chiar marți, pe timp de weekend sunt slabe șanse să vină curierul.
Dacă folosești aplicația de mobil eMAG, îți poți urmări comanda.