| florynstefan1 a întrebat:

Am o întrebare pentru voi! Vineri am dat o comanda pentru un telefon Ihunt One Love și astăzi mi-a sosit coletul! Întrebarea este! Trebuie să îi mai fac formatarea bateriei sau cum se numește? Dacă da...cum se face acest lucru? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

Daca ai luat telefonul nou nu mai trebuie sa ii faci nimic, bateriile de ceva ani nu se mai formateaza cum erau la telefoanele clasice se pare ca s-a rezolvat si mica asta problema a tehnologiei, acum sincer la ce preturi au ajuns sa aiba unele telefoane ar fi culmea sa mai stai si x ore cu el si sa il urmaresti cand se descarca cand se incarca doar sa formatezi bateria

| vioreld a răspuns:

La modelele noi de telefoane, nu mai este necesara formatarea bateriei. Lasi telefonul la incarcat pana la 100% si atat happy

| Alexandru2016 a răspuns:

Nu ii faci nimic.pur si simplu o lasi sa se descarce pana la 15% apoi il incarci. atat.