| dildow a întrebat:

Am o mare problema.Am un telefon Samsung galaxy gio cu un android mic.Am vrut sa fac update la un android mai mare Jelly bean, fiind ca nu stiam sa fac asta am cautat pe youtube la acest video http://www.youtube.com/watch?v=P4eLUnZQd7U am urmarit toti pasii am facut totul.Dar cand se deschide telefonul apare Samsung apoi Samsung galaxy gio si de acolo se blocheaza si ramane asa nu se mai intampla nimic. Apoi mi-am data seama ca pentru ca sa mearga telefonul trebuie sa fie rootat dar acum fiind ca nu il mai pot deschide cum il rootez sau mai bine spus cum revin inapoi cum era inainte? Va rog ajutati-ma URGENT! VOT + FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Pai fiindca ai incercat sa i faci update neoficial ceea ce e foarte periculos, trebuie sa te duci cu telefonul la un servise sa iti faca un resoft sau vezi ca pe spatele telefonului, dupa ce dai capaul jos e un buton mic pe acolo de resetare ( nu stiu daca ai asa ceva eu am la telefon ) si apasa pe ala

3 răspunsuri:
| CrissRules a răspuns:

Pai tu singur nu prea ai ce sa-i faci, ar trebui sa te duci la un gsm si sa te consulti cu cineva de acolo, mi s-a intamplat si mie aceeasi chestie si nu am avut ce sa-i fac eu singur. sper ca te-am ajutat, funda?

| dildow explică:

Din pacate nu am nici-un buton pe spatele telefonului...Asa ca singura solutie dupa cum ati spus si voi este sa il duc la un service.Mersi de raspuns, problema este ca funda nu pot da decat la unul asa ca avand in vedere ca ambele raspunsuri sunt bune corect ar fi sa-i dau celui care a raspuns primul..deci imi pare rau.

| olarubogdan a răspuns:

Salut..am eu softul acela i se spune ODIN..iti dau detalii mai exacte cum se face nu trebuie dus nicaieri ..il faci acasa singur! I trebuie pus telefonul in modul DOWNLOAD...