| angelicab0 a întrebat:

Am o neclaritatea, mi-am luat o cartela cu numar si era foarte mare pentru telefonul meu asa ca mi-am taiat-o singura si nu merge deloc, daca ma duc la Orange mi-o schimba gratis sau trebuie sa platesc si imi cere numarul?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te-a pus nimeni să tai cartela!
Trebuia să mergi DIRECT la Orange să ţi-o schimbe!

Poţi merge la operatorul de telefonie ( la o reprezentanţă Orange/OrangeShop ) cu cartela + CI şi ceri altă cartelă SIM.
Cel mai probabil, te poate costa în jur de 30-40 lei, adică 7 euro...
http://www.orange.ro/....../iq/485543

Toate cele bune.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Iti raspundem noi. :)
O cartela SIM pentru PrePay se poate schimba gratuit daca ea s-a defectat.
Pentru cartelele deteriorate, taxa pentru schimbare este de 7 euro (fara TVA).
Raspunsul se afla si pe site-ul nostru aici https://www.orange.ro/......din_src/1.
O zi buna,
Orange helper

| maidatendragosteamea a răspuns:

Ca sa iti pastrezi numarul, trebuie sa fi pastrat bucatile taiate pentru ca acolo scrie un cod dupa care iti pot transfera cei de la Orange numarul pe o alta cartela.
Am patit-o si eu laughing
Daca te duci, pretul era undeva in jur de 40 de lei thinking, dar daca nimeresti vreun consultant simpatic, ti- o schimba pe susta. laughing
Trebuie sa ai codul ala, daca nu, nu iti mai poti pastra numarul si trebuie`sa iti cumperi o cartela noua.