| Primola a întrebat:

Am o pereche de căști de la Panasonic pentru telefon iar casca din stânga nu de aude prea bine.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

O duci la reparat, din experienta proprie iti spun ca nu merita sa incerci sa repari castile, care au niste fire foarte firave, la orice mica greseala poti sa le strici de tot. Incearca sa le duci la un service pentru telefoane sau calculatoare, cel mai probabil vor sti ce sa faca.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Iei un ac, cu putina vata pe el, daca n-ai vata, iei de pe betisoarele de urechi, cit sa incapa in mufa telefonului. Umezesti vata cu spirt, si cureti mufa cu grija. Curata si mufa castilor, si vezi pe urma daca mai ai probleme. Eu nu o data am rezolvat asa asemenea probleme.

| 1231242 a răspuns:

Echilibreaza-le din setarisau repara-le

| FoxyM a răspuns:

Salutare! In caz de nu se pot repara, incearca sa achizitionezi alta pereche de casti mai rezistenta si poate mai calitativa! Meriti"a doua sansa"