| Lioana a întrebat:

Am o problema cu nr meu prepay de la Telekom. Nu mai pot primi apeluri in perioada de gratie. Apelantul primeste mesajul vocal "Numarul format este blocat pentru apelurile de sosire."
Eu stiam ca in perioada de gratie nu poti efectua apeluri dar poti fi sunat. Au schimbat regulile cei de la Telekom?

Am fost la unul din magazinele Telekom si am intrebat despre ce e vorba si ei mi-au spus sa sun la serviciul clienți pentru ca ei nu ma pot ajuta.
Am incercat sa sun la serviciul clienți dar am primit mesajul ca serviciul poate fi accesat doar avand o optiune activa.
Am trimis mesaj pe Facebook celor de la Telekom specificand problema iar ei au raspuns: "Bună ziua, Vă rugăm să aveți în vedere informațiile primite de la colegii de la Serviciul Relații cu Clienții.Vă mulțumim!" Dupa acest mesaj probabil mi-au dat ignor pentru ca raspunsul meu nu mai apare a fi vizualizat.

Daca eu imi incarc telefonul asa cum mi se cere la serviciul clienți, automat problema va disparea si nu voi mai putea reclama nimic, problema reaparand din nou la expirarea optiunii.
A mai pățit cineva asta sau doar mie mi se întâmplă? Chiar trebuie sa portez numarul in alta retea ca sa scap de aceasta problema, avand in vedere faptul că cei de la Telekom nu ma pot nici macar lamuri in privinta problemei, darmite sa o si rezolve?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Indiferent de situatie, eu stiu un lucru sigur: daca serviciul de relatii cu clientii nu functioneaza cum trebuie, prefer daca se poate sa schimb firma. Pentru ca oricind voi mai avea nevoie ma voi izbi de aceeasi problema, pentru ca e ceva putred acolo.
Porteaza numarul. Cred xa e cel mai eficient mod de a rezolva problema

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu trebuie sa il portezi, dar ar fi foarte indicat.
Urmareste reclama Telekom si ai sa vezi ca nu esti singura care are nemultumiri. 30% din clientii care s-au portat la Telekom sunt acum mai nemulțumiți...

| whatisthis19 a răspuns:

Dar nu ai putut incarca cartela? dc ai lasat asa? acum suporți consecințele.

| Lioana explică (pentru whatisthis19):

Nu vreau sa incarc cartela lunar. Am alt nr de telefon pentru asta. Acest numar e doar pentru apeluri primite si normal ar fi sa functioneze si in perioada de gratie. Asa a fost pana acum si asa e in alte retele.
Asta nu e o consecinta a ceva ce am facut eu ci a serviciilor proaste oferite de Telekom.
Incearca sa raspunzi intrebarii daca stii. Daca nu, nu raspunde.

| whatisthis19 a răspuns (pentru Lioana):

Telekom are servicii proaste, mai bine îi eviți ca sunt de caca rău, iti recomand Orange sau Vodafone.