| Maiaaiaia a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu. Functioneaza bine cateva zile,poate o saptamana apoi se stinge spontam si nu il mai pot conecta,dupa iarasi il conectez, functioneaza si intr-un sfarsit se inchide singur de la el.Ce poate sa aiba?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probleme de soft.Mergi cu el la un service, sau daca este in garantie, la magazinul de unde l-ai cumparat.

| Maiaaiaia explică (pentru darrio2007):

Ultima oara l-am rectualizat, adica l-am curatit, s-a sters tot din el, ca din magazin, m-a tinut 2 saptamani si iarasi problema din nou

| Munteanu_Cristian_1975 a răspuns (pentru Maiaaiaia):

Aveti fotografii multe? filme pe card? daca nu mai e spatiu suficient e posibil sa se blocheze si sa-si dea restart sau sa se opreasca, am patit-o si eu. nu cumva sa ai o aplicatie cu cont on line care sa-ti salveze in telefon ce ai on line.

| Maiaaiaia explică (pentru Munteanu_Cristian_1975):

Da,cred ca am un cont online care mi-a salvat niste imagini pe telefon

| Munteanu_Cristian_1975 a răspuns (pentru Maiaaiaia):

In primul rand trebuie sa te asiguri ca problema nu este din hardware, elimina toate aplicatiile telefonului cu exceptia agenda, lasa-l asa 2-3 zile si vezi ce se intampla. daca problema persista atunci e din hardware. daca nu ai probleme atunci instaleaza una cate una aplicatiile la un interval de 2-3 zile si vezi care iti cauzeaza probleme.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca e in garantie, du-l unde l-ai cumparat. Poate bateria nu il tine.

| Maiaaiaia explică (pentru DoarBogdan):

Chiar astazi mi s-a stins, iar baaterie avea 90%

| Munteanu_Cristian_1975 a răspuns:

Cel mai probabil prea multe aplicatii instalate. Nu ai mentionat ce tip de telefon este, model etc. Incearca sa pui card de memorie aditional si sa transferi aplicatiile pe el, de asemenea elimina aplicatiile pe care nu le folosesti, tranfera fotografiile si filmele facute in calculator.

| Maiaaiaia explică (pentru Munteanu_Cristian_1975):

Samsung Galaxy S4 si am si card de memorie