| Dan_Daniel_2001 a întrebat:

Am o problema cu telefonul mobil.Atunci cand vorbesc la telefon, cel care recepteaza apelul aude pe langa vocea mea un fasait.
Care este cauza?

Răspuns Câştigător
| wanted1 a răspuns:

Doar el aude? Sau si alti prieteni cand vorbesc cu tine?
Daca aud si alti prieteni aceeasi problem inseamna ca microfonul tau e de vina, iar daca nu problema e la prietenul tau.

| Dan_Daniel_2001 explică (pentru wanted1):

Aud mai multe persoane, inseamna ca este microfonul de vina.
Dar unde se afla microfonul la un Allview V2 Viper I?
As vrea sa-l curat putin.

| wanted1 a răspuns (pentru Dan_Daniel_2001):

Nu ai cum sa-l cureti tu.
Daca ai garantie trimite-l in service.
Acolo la mentiuni spune-le ca persoanele te aud rau, iti pica semnalu etc ....mai pui de la tine si asa o sa-l faca sa fie ca nou

3 răspunsuri:
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut,Daniel.Verifica daca telefonul are functia Noise enviroment.