| Boldea_Ady_1996 a întrebat:

Am o problema... Pe Huawei p10 lite, vreau sa nu se stinga asa de repede ecranul, adica inactivitatea sa fie mai de lunga durata, dar nu ma lasa sa o schimb de la 30 de secunde, asa cum este setat el. Stie cineva ce trebuie sa fac pentru a putea debloca acea functie?

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Poate fi de la o optiune de power saving (economizor de baterie) ramasa activa, un program care ajuta la optimizarea bateriei cu setari avansate, in care probabil e si o optiune de screen timeout.
Daca nu se rezolva nici din asa ceva atunci singurul lucru sigur in afara de resetarea la setarile din fabrica (fara backup-uri sau restoration points) ar fi scanarea telefonului de virusi si curatarea memoriei, fie cu ce are el integrat fie cu un program (360 security, avast, avg, etc.; exclus clean master!).

| Boldea_Ady_1996 explică (pentru TheRealFantasy):

Mulțumesc mult, a functionat! Era de la Power Saving.

2 răspunsuri:
| xutza a răspuns:

Reset din fabrica