| Boldea_Ady_1996 a întrebat:

Hei, TPU! Am o problema, din nou, la Huawei p10 lite. Cand vreau sa schimb rezolutia pozei nu ma lasa, adica optiunea aceea e dezactivata. Stie cineva din ce cauza sau ce trebuie sa (dez)activez sa mearga?
P. S. Am încercat sa fac tot felul de combinații între restul optiunilor de la camera, dar e posibil sa fie tot acolo problema.

2 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Adica, sa faci telefonul sa i-a poze la rezolutii mai mari? Stii, daca nu vrea sa te lase sa schimbi rezolutia este o problema din inauntru, adica din softul telefonului. Nu ai ce-i face. Poti doar sa-l duci in service dar poate ti-l vor reseta. Nu cred ca vrei sa pierzi toate datele pe care le ai pe el. Si eu am avut un Huawei cu alta problema, nu ma mai lasa sa ma conectez la wifi. La banii care ii platesti pe Huawei, macar sa mearga bine si sa nu dea crash. Mai bine ai considera sa il schimbi pe un IPhone.