| iulain13 a întrebat:

Am o tableta cu procesor de 1.6 GB dual core cortex A9, iar varul meu are un telefon cu procesor de 1.5Gb dual core, eu am placa video de 400 Mali quad core, el are doar 400 Mali, eu am 16Gb memoria interna iar el are 8 Gb, eu am rezolutia de 1286 pe800 iar el are 1024 pe 800, eu am 7 inch iar are 4.3, eu am android de 4.1.1 jelly bean iar el are android 4.0 mie pe tableta imi merg jocuri mai bune?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Hmm stiu ca ti-am mai raspuns la intrebare laughing

Pe tableta ai o experienta de gameing mai buna decat pe un telefon, doar un lucru iti spun, ai ecranul mare si vezi calumea. happy

9 răspunsuri:
| b3nNy07 a răspuns:

S-ar putea happy Dar cu siguranta tableta ta e mai buna ca a lui.Dar daca exista jocuri care merg doar pe android 4+ atunci lui nu o sa ii mearga si tie da.

| iulain13 explică (pentru b3nNy07):

Ms el are telefon big grin. Tableta mea este 399 lei iar telu lui e de 3-4 ori mai mult laughing)Am uitat sa spun ca avem ramii la fel 1 GB iar el are camera de 8 iar eu de 2.sad

| iulain13 explică (pentru introduaicinumele):

El spune ca telu. lui este mai bun si are numa camera mai mare ca mine.laughing Asta am incercat si eu sa ii explic ca am pe tableta o senzatie mult mai buna intr-un joc pe ecranul mare cu rezolutie destul de buna.

| introduaicinumele a răspuns (pentru iulain13):

Camera e oricum inutila pe o tableta laughing o folosesti doar daca n-ai aparatul foto in apropiere si vezi ceva interesant laughing plus ca mi se pare aiurea sa stai sa te joci pe un telefon, iti strici ochii si iti uncurci degetele laughing

| iulain13 explică (pentru introduaicinumele):

Mda. happy Am si camera foto de 14 MPx si fac aproape toate pozele de pe ea.laughing)

| DAnc3 a răspuns:

Depinde de telefon si de tableta ca de exemplu iphone 5 are procesor 1ghz dual core dar bate lejer orice tableta.

| iulain13 explică (pentru iulain13):

El spune ca nu e important ca am procesorumai mare,androidu,memoria interna,rezolutia, placa video, spune ca tableta e naspa pur si simplu, ca nu o poti baga in buzuna,, eu a sa-mi iau si husa, si spune ca degeaba am mai multe ca telu lui ca oricumii merg aceleasi jocuri sad.Dar chiar daca ar merge aceleasi jocuri grafica e mult mai generoasa si e mult mai realistic cand joci de pe tableta.

| iulain13 explică (pentru DAnc3):

E Acer cloudmobile s500 iar tableta e vonino speed star s

| iulain13 explică (pentru iulain13):

In plus el a luat telefonul la mana a III a si e si patat putin pe ecran si oricum are mai multe zgarieturi ca tableta resigilata