| vreauraspunsurimkm a întrebat:

Am pierdut iPhone-ul azi dimineata in jurul orei 00:00 intr-un bolt. Vreau sa intru de pe calculator pe iCloud sa-l blochez, insa imi cere SMS-ul trimis pe nr respectiv de telefon, eu neavand telefonul si nici cartela. Daca ma duc la reteaua unde am abonamentul la telefon, mai exact DIGI si cer ca acea cartela sa fie blocata, dandu-mi una noua cu acelasi numar de telefon, pot sa intru dupa? Voi primi acel cod prin sms pentru a ma loga pe iCloud? Vreau sa-l blochez insa nu reusesc fara acel SMS. Nici functia localizare iphone nu merge, pur si simplu nu il detecteaza

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Functia de "localizare" nu are cum sa mearga, odata ce nu ai avut activat si platit acel serviciu la furnizorul de telefonie.
Suna la furnizorul tau de telefonie dar intai cauta factura telefonului, ca sa poti sa le dai datele telefonului si ei il pot bloca.