| anonim_4396 a întrebat:

Am primit cartela de la Indygen, dar internetul pe mobil nu merge, stie cineva cum il pot activa?
Traficul de date si 3G este activat.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Internet pe mobil

Imediat ce SIM-ul Indygen e activat, primeşti un mesaj cu setările automate pentru Internet pe mobil. Nu uita să îl salvezi pe telefon, urmărind instrucţiunile din mesaj. Dacă alegi să faci setările mai târziu, n-ai decât să adaugi net.indygen.ro ca punct de acces (APN) şi eşti deja online.

După consumarea traficului inclus, te dai pe net cu 1 cent/MB. Cand nu ai membership-ul activ tariful pentru internet este 3 cenţi/ MB." - SURSA :
https://www.indygen.ro/ce-si-cum/cum-folosesc-indygen/internet-pe-mobil/

Vezi şi :
"Setări APN pentru Android
Setări APN pentru BlackBerry
Setări APN pentru iOS
Setări APN pentru Windows Phone" - la acelaşi link!

Toate cele bune.

| DaftPunk a răspuns (pentru bursuc001):

UUiii.A mers faza cu net.indygen.ro, dar nu nu am primit nici un mesaj un momentul cand am inserat cartela.

| bursuc001 a răspuns (pentru DaftPunk):

În funcţie de sistemul de operare al telefonului tău, vezi una din setările indicate mai sus...

Dacă nici acum nu-ţi merge net-ul, atunci contactează echipa Indygen la secţiunea "Asistenţă" - vezi linkul :
https://www.indygen.ro/ce-si-cum/asistenta/

O zi frumoasă.